אימונים   »  שאלות נפוצות באימון כושר   »  אימון כושר ביתי או אימון כושר במכשירים

מה עדיף אימון כושר ביתי עם משקולות או אימון כושר במכשירים?

כמה מאיתנו היו מנויים בחדר כושר? וכמה מאיתנו באמת התאמנו וניצלו את המנוי? כולנו עברנו את החוויה שבה הבטחנו שהפעם אנחנו לוקחים את עצמנו בידיים, מתמידים באימונים ומגיעים כל יום להתאמן. אבל במציאות הגענו מספר פעמים במשך השנה וגם זה היה רק בחודש הראשון. האם יש אפשרות אחרת שבא כן נוכל להתמיד ולהגיע לתוצאות שכל הזמן רצינו?
הפיתרון המושלם לחלק גדול מאיתנו הוא אימון כושר ביתי עם הדרכה של מאמן כושר אישי.
כדי להתאמן בבית לא צריך לעשות מנוי ולהתחייב לחדר כושר אפילו לא צריך לצאת מהבית,ובנוסף אין גורם השוואתי שעשוי לגרום לאנשים בעלי דימוי גוף נמוך או לאנשים בעלי עודף משקל, להימנע מלהגיע למקום. כשמתאמנים בבית לבד, אין תחושת כישלון ואין השוואה לאחרים, כי זה רק אני עם מאמן כושר אישי.
נשאלת השאלה, האם אימון משקולות ביתי יעיל כמו אימון במכשירים? כי עם כן זה פיתרון מושלם עבור רבים שמתקשים להתמיד באימון בחדר כושר.מאמן כושר אישי

אימון כושר ביתי עם משקולות

אימון כושר עם משקולות יותר טוב להשגת כושר גופני, הורדה במשקל ועיצוב הגוף מאשר עבודה במכשירי כושר.
אומנם קשה להאמין שמשקולת יד ביתית יכולה להחליף חדר כושר מלא בציוד יקר... אבל זה נכון, וזה חדשות טובות למתאמנים רבים שאימון בחדר כושר זה לא אופציה מבחינתם מסיבות שונות כגון התחייבות למנוי, שעות עבודה, אי נוחות להתאמן בפומבי מול אנשים זרים, ניסיון מר עם חדרי כושר ועוד...
אחת הטעויות הנפוצות של המתאמנים זה לאמן רק שרירים מסוימים שמסומנים כ"בעייתים" כמו שרירי ידיים,רגליים, ישבן ועוד..ובמקביל להזניח את שאר הגוף.
בעיה עיקרית של מכשירי כושר שהם מבודדים ומקבעים את שרירי הגוף לתנועה של מכונה וזאת לא הדרך הטובה ביותר להוציא את המיטב מאימוני כושר.
אימון כושר טוב זה אימון בו מופעל עומס נכון על כל שרירי הגוף בצורה מבוקרת טבעית ונכונה, ככל שאנו מפעילים בו זמנית יותר קבוצות שרירים כך גם עולה הוצאה קלורית באימון כושר.
משקולות כושר יותר טובות לאימון כושר באופן כללי יותר ממכונות בחדר כושר, משום שאימון עם משקולות כושר מפעילות שרירים בצורה טבעית ומפעילות קבוצה גדולה של שרירים מייצבים שחשובים מאוד בתפקוד יומיומי לעומת מכונות בחדר כושר שהתנועה בהן לגמרי חיצונית מהתנועה הטבעית של הגוף מה שעושה את האימון במכונות לפחות אפקטיבי מאימון משקולות.
משקולות כושר הן מכשיר רב גוני וכאשר משתמשים בהן מופעלים מספר שרירים במקביל או כל שריר בזמנו תלוי בתרגיל המתבצע.
המשקולות מדמות תנועות טבעיות שאנו משתמשים בהם ביומיום ,ז"א שיפור פיזי שניתן לראות ולהרגיש בפעילות יומיומית.

לסיכום

שימוש בכל שרירי הגוף במהלך אימון כושר אישי בהתאמה זאת אחת הדרכים היותר טובות לשפר כושר גופני, לשרוף שומנים ולבנות גוף אתלטי ויפה, בנוסף משקולות יד מאפשרות גיוון רב יותר של תרגילי כושר.
אז אולי הגיע הזמן לעבור לאימון כושר ביתי עם משקולות והדרכה צמודה של מאמן או מאמנת כושר אישית.

חשוב לזכור שכל תוכנית אימונים היא כמו מרשם רפואי, לכן עם מחליטים להתאמן לבד בבית, מומלץ ונכון להעזר בהדרכה של מאמן כושר אישי.

ליצירת קשר עם מדריך/מדריכת כושר לבניית תוכנית אימונים

לפרטים או קביעת אימון ניסיון 054-2348756