צרכים מיוחדים   »  פעילות גופנית בהריון   »  איך לרדת במשקל לאחר הריון?

איך לרדת במשקל לאחר הריון?

הולדת תינוק לא משנה רק את החיים שלך, זה גם משנה את הגוף שלך. את יכולה להיות מופתעת מכמה שינוים שחלים בגופך אם את אמא טרייה ולתהות כמה זמן ייקח לך עד שהבטן תחזור למצבה הקודם, ותןך כמה זמן תחזרי למשקל שלך לפני הריון, והאם הגוף יראה כמו קודם.
אבל אנחנו לא בהוליווד והגוף לא יחזור למצב של לפני הלידה ישר כשאת יוצאת מהבית חולים.
תהליך ההריון ולידתו של תינוק משפיע על כל חלק בגוף ויכולה לעבור אפילו שנה עד שהגוף יחזור לקדמותו.

אז מה ניתן לעשות כדי לחזור לגזרה?

הדבר הראשון שנשים שמות לב אליו אחרי הריון זה העובדה כי הן עדיין עשויות להיראות בהריון. זה נורמלי לחלוטין, כי הרי היה תינוק בבטן במשך תשעה חודשים.
מרגע הלידה הגוף מתחיל בתהליכי עבודה של כיווץ הבטן למצב שלפני הריון, אבל חייבים להכיר בעובדה שזהו תהליך איטי וצריכים להיעזר בסבלנות.
התהליך לוקח כ- 4 שבועות עד שרחם יחזור למצבו הקודם ונשים רבות במהלך תקופה זו יאבדו בין 3 ל 8 ק"ג ממשקלם, כי הגוף בעצם נפטר מכל הנוזלים המיותרים שנצברו במהלך ההריון. יקח גם זמן למותניים ,ירכיים ואגן לחזור למצבם הקודם.

אז איך אפשר להוריד את המשקל העודף?

למרות שאת להוטה להתחיל עם אימוני כושר והדיאטה, מאוד חשוב להתחיל עם פעילות גופנית קלה ובהדרגה, בכדי לשמור על הגוף מפציעות, אחרי הכל הריון זו חוויה נהדרת אבל גם קשה ולוקח לגוף זמן להתאושש.
באופן כללי החזרה לפעילות גופנית לאחר הלידה לוקחת בערך בין 4-8 שבועות.

הנקה – יכולה לעזור לך לרדת במשקל בכך שהיא דורשת הוצאה קלורית נוספת, הדרישה עומדת על כ-500 קלוריות ועוזרת להפחית חלק מהשומן שהצטבר במהלך הריון.
אם את מניקה, ודאי שאת אוכלת כמות קלוריות שמספיקה גם לפעילות יומיומית שלך וגם להנקה. תקופת ההנקה היא לא הזמן המתאים להתחיל דיאטות דלות קלוריות. הגבלת הקלוריות יכולה להפחית את אספקת החלב.
החדשות הטובות הן שאת יכולה להתאמן בזמן ההנקה. מחקרים מראים שפעילות גופנית מתונה לא תשפיע על ייצור החלב כל עוד את מספקת לגוף מספיק קלוריות.

מכשולים בדרך לפעילות גופנית

את יכולה להיות להוטה להוריד את המשקל העודף בהגברת הפעילות הגופנית, אבל זה יכול להיות קשה למימוש בחודשים ראשונים שלאחר הלידה.

• תשישות ועייפות – אלה שכיחים לאחר לידה, במיוחד אם את מניקה, מה שיכול לרוקן את מצבורי האנרגיה. תהיי מודעת לרמות האנרגיה שלך ועשי רק עם מה שאת יכולה להתמודד.
• לוח זמנים בלתי צפוי – בשבועות והחודשים הראשונים לאחר הלידה, זמני ההאכלה של התינוק עשויים להשתנות ללא הרף, דבר המקשה על ניהול כל סוג של שיגרה נורמלית.
• זמן קצוב – את עלולה לגלות שבמהלך היום יש לך רק מספר דקות קצובות פה ושם לאימון כושר שלך. אם זה המקרה, נצלי את הזמן הזה ואל תפחדי לפזר את אימון הכושר במהלך היום.
• מצבי רוח משתנים – עד שכל ההורמונים חוזרים למצבם הקודם, את עלולה לחוות עליות ומורדות במצבי הרוח ואולי אפילו דיכאון לאחר לידה.

פעילות גופנית יכולה לעזור עם המצבי רוח, אבל יש להתייעץ לפני כן עם רופא לגבי הדרך הטובה ביותר להתמודדת עם המצב.
פעילות גופנית יכולה לעזור עם חלק מהמכשולים הנ"ל ויש דרכים שיקלו לשלב פעילות גופנית בחיי היומיום.

• לפצל את האימון כושר – פעילות גופנית שמתפרשת לאורך היום יעילה לא פחות מ אימון כושר מרוכז.
• אם יש לך כמה דקות בזמן שהתינוק ישן ניתן לעשות הליכה או ריצה קלה על הליכון. אם אין לך הליכון, עליה וירידה במדרגות זו גם פעילות גופנית טובה. האימון בהתחלה לא חייב להיות מסובך, הוא קודם כל חייב לגרום לך לזוז.
• להיעזר במאמן כושר אישי – תעזרי במאמן כושר, את תהיי מופתעת מהרעיונות היצירתיים שקיימים כדי לשמור על כושר גם כשאין זמן פנוי בכלל.
• התמדה וסבלנות – קביעת יעדים ריאליים להשגה, במיוחד אם את רגילה למשקל מסוים. אבל אל דאגה המשקל יחזור למה שהיה קודם גם אם הגוף השתנה, תני לעצמך זמן, תהני מהתינוק שלך והגוף שלך יחזור לגזרה  עם הזמן.

אם מתאמנים לבד, בבית או בחוץ, מומלץ ונכון לבצע את האימון לאחר הדרכה מקצועית של מאמן כושר אישי או מאמנת כושר מוסמכים

ליצירת קשר עם מדריך/מדריכת כושר לבניית תוכנית אימונים

לפרטים או קביעת אימון ניסיון 054-2348756