תזונה   »  שאלות נפוצות בתזונה   »  10 טיפים להארכת תוחלת החיים
10 טיפים להארכת תוחלת החיים

10 טיפים להארכת תוחלת החיים

מאת: מורן לסקוב דיאטן קליני ומדריך כושר גופני
 

1. לשלב פעילות גופנית – לשלב לפחות 3 אימוני אירובי – הליכה/רכיבה על אופניים/ריצה קלה/שחייה למשך מנימום 35 דק לאימון, רצוי 4 אימונים בשבוע + לפחות 2 אימוני כוח – עיצוב / חיטוב, אימון התנגדות (תרגילים פשוטים שניתן לשלב בבית או במכון הכושר).

2. לאכול תזונה נבונה – ארוחות מסודרות: בוקר/ביניים/צהריים/אחה"צ/ערב, לאכול מזונות המכילים יותר ויטמינים ומינראלים, סיבים תזונתיים ומשרים תחושת שובע – ירקות בחמישה צבעים, פירות עד 3 מנות פרי ליום, קטניות ,דגנים מלאים בצורת לחמים או פסטה או קוסקוס מלא, לאכול אגוזים לא ממולחים טבעיים, מוצרי חלב עד 5%, שמנים איכותיים, בשר דל שומן רוי,דגי ים עמוקים להפחית צריכה של מאפים, להפחית צריכה של שתייה קלה ממותקת ולשתות במקום מים , להירשם למסגרת במידה ומעוניינים לשפר את הרגלי התזונה ולקבל יותר מוטיבציה להתאמן + הנחייה מקצועית אם מדובר בחדר כושר או אנשי מקצוע דיאטנים/יות קליניים מוסמכים.

3. שעות שינה – לישון לפחות בין 7-9 שעות שינה באיכות

4. לטפל בשיניים – חניכיים הסובלות מדלקות כרוניות ומדימום, חוסר הגינה בפה, מאפשרות להצטברות של חיידקים אשר עלולים לגרום לזיהום ולדלקת בקרום של הלב.

5. מקלחת + ניקיון הבית – שטיפה של הגוף מרעננת את הגוף ואת הנפש, מרגיעה את הגוף, ושומרת על הגינה.

6.  יותר סקס – סקס זו פעילות גופנית מצוינת שמשחררת אנדורפינים אשר משרים תחושה של רוגע עם שיפור מצב הרוח, הפגת מתחים, מחזקת את הקשר הזוגי ושורפת קלוריות.

7. הורדת לחץ – ביכולתנו להפחית את הסטרס באמצעות מספר כלים: פעילות גופנית משחררת אנדורפינים המשרים תחושת רוגע ואיזון, שינה איכותית, גישה אופטימית לחיים, חיי חברה, תרגילי נשימה והרפיה.

 8. להיות יותר חברותיים – ידוע שאנשים חברותיים חיים יותר, תוחלת החיים של רווקים קצרה מזו של אנשים נשואים, אנשים פחות חברותיים נוטים להיכנס יותר למצבי רוח ודיכאונות, מהלך אשר מפריש הורמוני סטרס ומפריע לאיזון הגוף והנפש. לחייך יותר, חיוך לא עולה כסף. חייכו לעולם והעולם יחייך אליכם בחזרה. חיוך הוא קו עקום שמיישר את הסביבה.

9. לשמור על משקל תקין – לשמור על משקל תקין ויותר חשוב לשלב פעילות גופנית. עדיף להיות שמנמן פעיל מרזה עצלן.

10. לאמץ חיית מחמד – מספר מחקרים הראו את הקשר בין גידול חיית מחמד לבין תוחלת החיים שלנו.