אימונים   »  שאלות נפוצות באימון כושר   »  אימוני כושר פרטיים במסגרת דיור מוגן – להישאר בריאים ויפים בכל גיל!

 

אימוני כושר פרטיים במסגרת דיור מוגן – להישאר בריאים ויפים בכל גיל!

 

בימינו יש הגדרות מאוד ספציפיות ומובנות לגבי מה פירוש להזדקן בכבוד. קיימות שתי מסגרות מקובלות עבור אנשים קשישים, כאשר למקומות שונים של שתי מסגרות אלה יש דירוגי איכות – כלומר, רמות שונות של איכות חיים עבור בן גיל הזהב ששוכן שם. אנשים מבוגרים אשר מצבם הבריאותי מאפשר להם לדאוג לעצמם יכולים לקבל את האפשרות להתגורר בדיור מוגן, שהינו מותאם לצרכים ולמאפייני החיים שלהם, אך אינו מתערב בחיים שלהם. בקטגוריה זו ניתן למצוא דיור מוגן יוקרתי, המעניק שירותים נוספים, אך חיוניים ביותר עבור כל דייריהם. בין השירותים האלה ניתן למצוא אימוני כושר פרטיים.

החשיבות של אימוני כושר בגיל מבוגר

למרות שנדמה לכם שאימוני כושר מיועדים אך ורק לאנשים צעירים – אתם טועים ובגדול. אנשים מבוגרים המתגוררים במסגרת דיור מוגן עלולים להזדקק לאימונים אלה הרבה יותר מהצעירים. למעשה, פעילות גופנית קבועה יכולה לאפשר להם לחיות בצורה בריאה ועצמאית לאורך תקופת זמן ארוכה מאוד.

אורח החיים של אנשים מבוגרים במסגרת דיור מוגן או דיור מוגן יוקרתי הינו בדרך כלל לא פעיל במיוחד. את רוב הזמן הם מעבירים בישיבה או שכיבה, עם טיולים קצרים ולא תכופים ברגל. בעזרת אימוני כושר המותאמים לגיל מבוגר, הדיירים של דיור מוגן יכולים ליהנות מחוגים מהנים שגם יתנו לגוף שלהם אפשרות לנצל את עצמו עד תום ולמנוע שחיקה, וגם להוות מקום מפגש מהנה לדיירים. הדיירים בדיור מוגן, בעיקר הבודדים בניהם, נוטים להתכנס בתוך עצמם ולא לתקשר יותר מדי עם שכניהם. אימון כושר עם מאמנים צעירים, אך בעלי הכשרה מתאימה, יכולים לאפשר לאנשים האלה להרגיש ולהיראות הרבה יותר צעירים ובריאים.

אימוני כושר פרטיים במסגרת דיור מוגן – אפשרויות נוספות

דיור מוגן יוקרתי יכול לספק לדיירים שלו יתרונות עוד יותר גדולים – אימוני כושר פרטיים. למרות היתרונות בשיעורי כושר במסגרת הדיור המוגן, לא כל גבר או אישה בגיל הזהב ירצו להתאמן לעיניי השכנים. עבור אלה, המרגישים נבוכים להתאמן בפומבי, ניתן לספק אימון כושר אישי בבית, הכולל תרגילים פשוטים ונגישים, שניתן לבצע באמצעות חפצים שיש בבית (כגון כיסא). אך חשוב מאוד שאימונים אלה יהיו קודם כל עם מאמן מקצועי, בכדי ללמד את האדם לבצע את התרגילים בצורה נכונה. הגוף המבוגר הוא עדין מאוד, וטעות בביצוע תרגיל יכולה לגרום לתהליך שיקום ולתקופה ארוכה ללא שום פעילות גופנית.

המלצות כלליות לגבי אימוני כושר במסגרת של דיור מוגן יוקרתי או רגיל

כדאי ליצור לדיירים סביבה שבא יהיה להם חשק לעשות פעילות גופנית. זה יכול להיות חדרי מדרגות יפים, שיגרמו להם לבחור לעלות קומה אחת ברגל במקום במעלית. ניתן לארגן חוגים של ריקודי עם או ריקודים סלוניים שגם ינעימו את זמנם של הדיור במסגרת דיור מוגן או דיור מוגן יוקרתי, וגם יעזרו להם לשמור על גוף ונפש בריאים ויפים יותר.