אימונים   »  שאלות נפוצות באימון כושר   »  לימודי שחייה למבוגרים כחלק מאורח חיים בריא ב\'

 

לימודי שחייה למבוגרים כחלק מאורח חיים בריא ב'

ידוע לכולנו כי על מנת לשמור על אורח חיים בריא לא מספיק לא לעשן או לאכול אוכל בריא. חשוב מאוד לשלב גם פעילות ספורטיבית קבועה מספר פעמים בשבוע על מנת שנוכל לנהל אורח חיים בריא. לא תמיד זה קל ולא תמיד יש לנו את הזמן והכוח לזה, הרבה יותר קל לרבוץ פשוט מול הטלוויזיה מאשר להרים משקולות בחדר כושר. אז זהו, לא צריך להתחיל ישר מהדברים הכבדים: משקולות שכיבות שמיכה ועוד, אתם לא בצבא. אפשר להתחיל בקטנה, בהליכה מהירה מספר פעמים בשבוע, להמשיך לריצה, משחק כדורגל או כדורסל קבוע פעמיים בשבוע וכך לסגל לנו הרגלים נכונים. הכי חשוב זה קודם כל לפנות לזה זמן בלוח הזמנים השבועי הצפוף. כשיש את הזמן ויש את הנכונות הכול כבר הולך בקלות. וברגע שמתחילים – מתמכרים. אי אפשר להפסיק.

פעילות ספורטיבית מומלצות בכל גיל ובמיוחד בגיל השלישי

פעילות ספורטיבית חשובה לנשים ולגברים כאחד, לילדים אנשים ואף למבוגרים. כמובן שאם מסגלים הרגלים ספורטיביים נכונים כבר מגיל הצעיר הכול קל יותר בהמשך, אך גם בגיל מבוגר יותר ניתן עדין להתחיל עם ספורט ופעילות גופנית, לזה אף פעם לא מאוחר.

שחייה זהו ספורט מאוד בריא למבוגרים. זה ממריץ את הדם בכל הגוף משחרר ומפעיל את כל השרירים ובכלל שורף הרבה שומנים וקלוריות. השחייה מאפשרת גם למוח לנוח והנפש מקבלת מרגוע. כך שהשחייה חשובה הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי.

היום יש הרבה מקומות כגון: קאנטרי קלאב, מתנ"סים, מרכזי בריאות וחדרי כושר המארגנים קורסי שחייה מתקדמים למבוגרים או סתם שחייה חופשית. הבריכות מותאמות במיוחד למבוגרים ומאפשרות שחייה בטוחה ורגועה בלי להיתקע בילדים או נערים חסרי סבלנות בדרך.

השחייה אצל מבוגרים עוזרת במיוחד למי שסובל מבעיות גב. הרופאים ממליצים על שחייה כספורט הטוב ביותר לפתירת בעיות בגב. כמוכן, השחייה עוזרת לשברים או נקעים אשר כבר נרפאו לחזור לקדמותם לחלוטין ולתפקד כמו לפני הפציעה.

תזונה נכונה- המפתח להצלחה אצל הצעירים והמבוגרים

בנוסף לספורט, על מנת לשמור על הגוף חשוב לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת. על מנת לחזק את אורח החיים הבריא חשוב לקבוע פגישה עם יועצי תזונה שיבנו תפריט בריא ומגוון המתאים בדיוק לך. מומלץ לקבוע פגישה אצל יועצי תזונה קליניים הבקיאים ביותר באופן שבו האוכל משפיע על רמת הכולסטרול, על רמות הברזל, על רמות הסוכר בדם ועוד דברים שאצל מבוגרים חשובים מאוד.

תזונה נכונה ובריאה מאפשרת לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו וכמובן גם מעלה את רמת החיים שלנו. השילוב של ספורט ותזונה הוא שילוב מנצח המעלה את איכות החיים שלנו בכמה רמות למעלה. שילוב זה מומלץ לכל אדם באשר הוא, צעירים וכמובן גם מבוגרים.