צרכים מיוחדים   »  פעילות גופנית בהריון   »  טיפים לתזונה בזמן הריון

תזונה נכונה לפני פעילות גופנית ובמהלך היום

מה צריך לאכול לפני פעילות גופנית לאישה הרה?

על כל אישה הרה שמבצעת פעילות גופנית להקפיד לאכול כמות יחסית גדולה של פחמימות (לחם, דגני בוקר, פירות, ועוד) שעתיים־שלוש לפני תחילת הפעילות. סמוך לתחילת הפעילות יש לאכול עוד מנה או שתיים של פחמימות  (פרי, חטיף אנרגיה ועוד) וכך גם מיד אחרי סיום הפעילות. במקרים שבהם חשים בירידה ברמת הגלוקוז תוך כדי הפעילות ניתן להשתמש גם בשתייה מתוקה(מים מתוקים או לעשות מיץ מעורבב חצי מים) כדי לסייע בהעלאה מהירה של ריכוז הגלוקוז בדם.

כמה קלוריות צריכה אישה הרה לצרוך?

אחת השאלות שחוזרות על עצמן בקרב נשים הרות היא כמה קלוריות צריך לאכול ביום. התשובה משתנה בהתאם לשלבי ההריון: מתחילת ההריון ועד השבוע ה־15 אין צורך בשינוי כמות הקלוריות היומית. מהשבוע ה־15 עד השבוע ה־28 ההמלצה היא לצרוך 30-25 קלוריות לכל קילוגרם משקל גוף ביום. מהשבוע ה־29 ועד השבוע ה־42 ההמלצה עולה ל־35-30 קלוריות לכל קילוגרם משקל גוף ביום.

המלצות מינהל המזון והתרופות האמריקאי שונות מעט ומתבססות על תוספת של 300 קלוריות ביום לאורך כל ההריון (בהשוואה לכמות הקלוריות היומית המומלצת לכל אחת לפי גילה, משקלה וגובהה).  יש לציין שההמלצות האלה עשויות להתאים לנשים שמבצעות פעילות גופנית מתונה שלוש פעמים בשבוע, אך הן לא לוקחות בחשבון פעילות גופנית שדורשת תמיכה קלורית גבוהה יותר. במקרים כאלה יש לחשב את כמות הקלוריות שנשרפת בעת הפעילות הגופנית ולהוסיף אותן להמלצה היומית.

אם מתאמנים לבד, בבית או בחוץ, מומלץ ונכון לבצע את האימון לאחר הדרכה מקצועית של מאמן כושר אישי או מאמנת כושר מוסמכים

ליצירת קשר עם מדריך/מדריכת כושר לבניית תוכנית אימונים

לפרטים או קביעת אימון ניסיון 054-2348756